0

Warmia Grajewo – Sparta Augustów 2:1

W sobotnie deszczowe popołudnie piłkarze augustowskiej Sparty po walce do ostatniego gwizdka przegrali w Grajewie z Warmią 1:2. Zwycięską bramkę gospodarze strzelili w doliczonym czasie gry. 

Pierwszego gola w meczu zdobyła Sparta. W 25 minucie meczu daleki strzał Wilczewskiego wybija prosto pod nogi Łukasza Sobolewskiego bramkarz gospodarzy i napastnik Sparty nie miał kłopotów z umieszczeniem futbolówki w bramce.  Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część gry Domurat głową zagrywa piłkę w pole karne, a tam Mirva pewnie strzela wyrównującą bramkę.

Druga połowa to gra wyrównana i pechowo stracona bramka w ostatniej akcji meczu w 93 minucie. Mieliśmy swoje szanse w tym sytuacje tzw. stuprocentowe. W doliczonym czasie piłkę w pole karne wrzuca Dzierzgowski, nasz bramkarz wybija ją przed siebie. Dopada do niej Mirva i strzela w prawy róg. Do końca oba zespoły starały się jeszcze o zmianę wyniku, ale bez efektu i Warmia doliczyła sobie trzy punkty.

Komentarz Karola Salika trenera Sparty: „Od jakiegoś czasu forma naszych piłkarzy jest wysoka i to było widać w dzisiejszym meczu. Zgraliśmy fajny mecz, który niestety przegraliśmy. Niefrasobliwość przy stałych fragmentach gry oraz brak skuteczności spowodowały iż wracamy z Grajewa bez punktów. Bramki straciliśmy w 45 minucie oraz 92. Bramkę dla Sparty zdobył w 25 minucie Sobolewski. Już za tydzień przed nami kolejny mecz z MKS Mielnik .”

A tak ocenił mecz trener miejscowych Leszek Zawadzki „Sparta pokazała dziś, że jest mocnym zespołem łączącym młodość i doświadczenie. Ale to my dziś byliśmy lepsi. Mieliśmy sporo okazji z których wykorzystaliśmy tylko dwie. Wytrzymaliśmy do końca fizycznie na boisku. Było też sporo nerwów, bo goście też mogli strzelić kolejne bramki. Jednak widać już pracę wykonywaną na treningach i forma rośnie. Do tego po roku do gry wrócił Tomasz Dzierzgowski. Walczymy dalej.”

Warmia Grajewo – Sparta Augustów 2:1 (1:1)
Bramki: 0:1 – Łukasz Sobolewski 25, 1:1 – Maksym Mirva 44, 2:1 – Maksym Mirva 90 + 2.
WARMIA: Gieniusz – Arciszewski, Randzio, E. Zarzecki (59 Kondratowicz), Edison, Mirva, Sypytkowski (75 Dzierzgowski), Stankiewicz, Domurat, Cybulski, Chyliński. Trener: Leszek Zawadzki.
SPARTA: Putra – Sobolewski, Wielgat, Sakowicz, Niedźwiedzki, Ziarko (65 Lewkiewicz), Zaniewski, Grzesiukiewicz, Dorochowicz (92 Kopiczko), Mickiewicz, Wilczewski. Trener: Karol Salik.
Żółte kartki: Domurat, Cybulski (Warmia) – Zaniewski, Grzesiukiewicz, Wilczewski (Sparta).

źródło: grajewo24.plsparta.augustow.pl

W Grajewie obecna ok. 80 osobowa grupa kibiców Sparty: